172 Obserwatorzy
10 Obserwuję
Szitzu

Na piaskach moich snów

Ona się uśmiecha, kiedy już nie może inaczej...

Teraz czytam

Mroki
Jarosław Borszewicz
Przeczytane:: 178/231 stron
Książki. Magazyn do czytania nr 4 (19) / Grudzień 2015
Redakcja magazynu Książki
Przeczytane:: 59/90 stron
Marina - Carlos Ruiz Zafon

Witaj czytelniku w miejscu gdzie koszmary ożywają i próbują Cię dopaść. Witaj w Krainie Rzeczy Niemożliwych. Zastanów się dobrze, czy chcesz przejść do kolejnych stron, czy chcesz poznać przeżycia Oscara.

Po lekturze tej książki można zacząć się bać.. motyli. Tych delikatnych, płochliwych, pięknych i wyjątkowych stworzeń. To nieprawdopodobne. Dosłownie. Co musiało się wydarzyć, by te niewinne owady stały się przerażające? Otóż moi drodzy - bardzo wiele. A może jednak nie? Wystarczył maniakalny upór, chęć ucieczki przed śmiercią, znajomość anatomii i wiedza na temat tych właśnie motylków. To nie jest dużo. Jednak.. wynika z tego ogrom sytuacji. Sytuacji, które są tak nieprawdopodobne, że aż nierealne.

Chyba każdy chciałby zwiedzić taki pałacyk jaki jest na okładce tego tomiku. Rozsiewa on naokoło siebie aurę tajemnicy, mroku, miłości, kłamstw.. Tak wiele czynników tworzy tę zgrabną historię.

Jakim cudem zaledwie kilkunastoletni chłopiec przeżył coś takiego? Co było w nim wyjątkowego? Ciekawość. Zwykła, młodzieńcza ciekawość.

Kradzież. Od tego wszystko się zaczyna. Od zwyczajnego - a może jednak nie tak zwyczajnego? - włamania. I kradzieży. Jaki to jest początek dla tej historii? Jeden z najlepszych. Taki, który zaciekawia czytelnika już od pierwszych słów.